2011 m. sausio 27 d., ketvirtadienis

APIE KOGNITYVINĖS IR ELGESIO TERAPIJOS (KET) MOKYMO KURSŲ ANTRĄJĄ GRUPĘ

2010 m. gruodžio 10 d., vyko organizacinis susirinkimas, kuriame buvo diskutuota apie KET mokymo 2-ąją grupę ir priimti nutarimai, su kuriais supažindiname.
Prieš du mėnesius trejų metų studijas baigė pirmoji Lietuvoje parengtų kognityvinių ir elgesio terapeutų grupė. Kognityvinė ir elgesio terapija – tai moksliniais tyrimais pagrįsta moderni psichoterapijos rūšis, šiuo metu vyraujanti išsivysčiusiose valstybėse. Tai psichoterapijos rūšis, atitinkanti įrodymais pagrįstos medicinos (evidence-based medicine) reikalavimus. Jos taikymas kompensuojamas ligonių kasų daugumoje valstybių. Šiais metais pradedama rengti antroji KET mokymų grupė.

KURSŲ TVARKA
ORGANIZATORIAI
Kurso organizatoriai: Lietuvos kognityviosios ir elgesio terapijos draugija bendradarbiaudama su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto psichofiziologijos ir reabilitacijos institutu ir VšĮ Neuromedicinos institutu.
Kursų mokymo programos pagrindą sudaro Europos elgesio ir kognityvinės terapijos asociacijos (EABCT) reikalavimai, nes planuojama siekti gauti sertifikatą.
Kadangi kiekvienais metais auga tokiems kursas keliami reikalavimai, jau žiūrint į ateitį, prie šių kursų pridėta papildomai valandų, kad nebūtų problemų sertifikuojant terapeutus, baigusius kursus. Tame tarpe siūloma trumpos 10 val. asmeninės terapijos valandos, kurios yra neprivalomos. Jos kol kas dar nėra vienas iš keliamų reikalavimų, tačiau ateityje tai gali būti visai realu, tad tokiuose kursuose bus reikalaujama paskirti tam tikrą kiekį valandų asmeninei terapijai. Asmeninės terapijos tikslas – išmokti ir parodyti svarbiausias technikas, kaip jos veikia asmeniškai.
TRUKMĖ
2011 m. – 2014 m. planuojamas 900 valandų trejų metų trukmės mokymo kursas, atitinkantis Europos elgesio ir kognityvinės terapijos asociacijos reikalavimus. 600 valandų bus skirta auditoriniam darbui (apie 210 val. – supervizijos, apie 390 val. - paskaitos, seminarai, praktikos darbai, mokomoji terapija, pasirengimas egzaminui ir egzaminas), 300 val. - savarankiškas darbas. Planuojamas mokymas blokais po 2-3 dienas (10 ak.val. per dieną) savaitgaliais, 6 – 7 savaitgalius per metus (t.y. po 3-4 blokus per pusmetį su vasaros pertrauka). Iš viso 58 dienos darbo auditorijoje plius 2 dienos egzaminui. Kursų lankomumas bus kontroliuojamas. Bus galima praleisti apie 15% paskaitų per visą 3 metų kursą be pateisinamos priežasties (pateisinama priežastis – nedarbingumo pažymėjimas, speciali pažyma iš darbovietes ir pan.). Už praleistus daugiau nei 15% dėl nepateisinamos priežasties reikės atsiskaityti. Galimi atsiskaitymo būdai - asmeninė terapija, esė rašymas, supervizijos ir kt.
KAS GALI MOKYTIS?
Kursuose gali dalyvauti gydytojai (nepriklausomai nuo specialybės), psichologai, socialiniai darbuotojai, gydytojai rezidentai ir baigiamojo kurso psichologijos studentai.
KALBA
2010 gruodžio 10 d. vykusio susitikimo metu buvo nuspręsta kursus organizuoti anglų kalba. Sudėtingesnes vietas sutiko padėti versti iš anglų kalbos dvi dalyvės - Natalija Norvilė ir Dovilė Trijonytė.
Pirmieji blokai bus dėstomi lietuviškai, vėliau – anglų kalba. Paskaitas skaitys ir seminarus bei supervizijas ves prof. J. Prasko iš Čekijos, taip pat bus didelė įvairovė ir kitų įžymių lektorių, tokių kaip Agnieszka Popiel (Lenkija), Eduardo Keegan (Argentina) ir kt. Jeigu daugeliui kursantų būtų problemų dėl anglų kalbos bus svarstoma visos medžiagos vertimas į lietuvių kalbą.
KURSŲ PAŽYMĖJIMAS
Baigę kursus ir sėkmingai išlaikę egzaminą, kursantai gaus kognityvinės elgesio terapijos kursų baigimo sertifikatą ir įgis teisę taikyti šią terapiją savo darbe. Sertifikatą išduos Lietuvos kognityviosios ir elgesio terapijos draugija, kuri, būdama EABCT nare inicijuos sertifikato aprobavimą EABCT.
Šių kognityvinės elgesio terapijos kursų valandos gali būti įskaičiuotos į psichoterapijos įvadinio psichoterapijos kurso valandas. Šį įvadinį kursą pagal jau patvirtintą programą planuoja vykdyti Sveikatos mokslų universitetas ir lankantiems KET kursus planuojama užskaityti lankytas valandas.
Po kiekvieno bloko kursantai taip pat gaus Lietuvos kognityviosios ir elgesio terapijos draugijos sertifikatą su lektoriaus parašu. Dalyvavimą kursuose bus galima sustabdyti (tarsi akademinės atostogos), tačiau pratęsimas įmanomas tik su kita kursantų karta. Pradėti lankyti kursus galės kiekvienas, specialios atrankos nebus.
KAINA IR APMOKĖJIMAS
Mokėti reikės tik už 600 auditorinio darbo valandų (tame tarpe ir už praleistas valandas).
Viena kursų diena (10 ak.val. darbo) kainuos 195 Lt. Iš viso kursų kaina – 60 dienų * 195 Lt – 11700 Lt. (tame tarpe įskaičiuotas ir egzamino kaina). Mokėjimą reikės atlikti iki kiekvieno bloko pradžios imtinai, t.y. jei bloką sudarys 3 dienos, reikės sumokėti 585 Lt, nepaliekant jokių skolų.
Šiais metais padarytos tokios mokėjimo nuolaidos:
1. Studentams ir gyd.rezidentams taikoma 10 proc. nuolaida ir dienos kaina bus 175 Lt..
2. Kai paskaitos bus skaitomos lietuvių lektorių taip pat bus taikoma 10 proc. nuolaida ir dienos kaina bus 175 Lt..
Už praleisbus blokus – nepriklausomai dėl ko jie buvo praleisti, reiks apmokėti.
Apmokėjimas už kursus galimas dviem būdais: patogiausias būdas – pavedimas banku, kitas būdas – grynais pinigais, atvykus į kursus (gausite oficialų čekį, kurį turėsite saugoti iki bloko pabaigos):
• Pavedimu LIETUVOS KOGNITYVIOSIOS IR ELGESIO TERAPIJOS DRAUGIJAI (kodas: 195776923), banko sąsk. Nr. LT77 7300 0100 8219 4821, (AB bankas SWED bankas). Būtinai nurodykite už kurio asmens mokymo kursus mokate!!!
• Grynais pinigais prieš užsiėmimus.
Kursus gali apmokėti įstaiga, kurioje dirbate, farmacinės kompanijos, asmeniškai pats ir kt.

GRAFIKAS
Šių metų. pirmą pusmetį kursai vyks tokia tvarka:
2011 m. vasario 19-20 dienomis (bloko trukmė dvi dienos) planuojamas pirmasis kursų blokas. Kursus ves dr. Julius Neverauskas ir gyd. Daiva Deltuvienė. Lietuviai lektoriai išdėstys kognityvinės ir elgesio terapijos pagrindus, pagrindines sąvokas ir terminologiją, diagnostikos ir gydymo pradmenis. Tai padės lengviau įsisavinti užsieniečių lektorių pateikiamą medžiagą. Kursantai galės už savikainą įsigyti du į lietuvių kalbą išverstus vadovėlius, taip pat bus nemokamai aprūpinti kursų medžiaga ir svarbia literatūra.
Užsiėmimai vyks Verslo lyderių konferencijų centre (BLC), K. Donelaičio g. 62. Registracijos pradžia 8,30 val. Paskaitų pradža 9.00 val. Pietų pertrauka 14.00 – 15.00. Pabaiga 18.15 val. Seminaro metu numatytos 3 pertraukos, kurių metu dalyviai gaus kavą ir užkandžius. Antrąjį bloką ves taip pat lietuvių lektoriai. Jis planuojama s 2011 m. balandžio 1-2-3 dienomis (viso trys dienos).

REGISTRACIJA
Dėmesio visus planuojačius lankyti kursus dar kartą prašome patvirtinti savo dalyvavimą kursuose šiuo el.pašu: reda.repeckaite@neuromedicina.lt iki š.m. sausio 31 d. Laiške nurodykite vardą, pavardę, specialybę, darbovietę ir/arba mokymo įstaigą bei kontaktinį telefoną.

2 komentarai:

  1. Sveiki,
    gal turite žinių apie planuojamas artimiausias KET studijas.
    Ačiū.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Sveiki, informacijos apie planuojamus KET kursus gali suteikti Reda Repečkaitė. Galima kreiptis el. paštu reda.repeckaite@neuromedicina.lt arba tel. 8610 31301.

    AtsakytiPanaikinti