2012 m. liepos 19 d., ketvirtadienis

Tiek meditacija, tiek reguliarus fizinis aktyvumas padeda mažiau sirgti

JAV Visconsino universitete neseniai atliktas tyrimas pranoko net ir jo sumanytojų lūkesčius: pasirodė, kad tiek reguliarios meditacijos pratybos, tiek reguliarus fizinis aktyvumas labai sumažina tikimybę susirgti gripu ir kitomis kvėpavimo takų infekcijomis, o susirgus - padeda greičiau pasveikti.

Iš viso tyrime dalyvavo 149 dalyviai, kurie buvo padalinti į tris grupes. Viena grupė lankė 8 savaičių meditacijos (mindfulness) kursą, į kurį įėjo 8 grupiniai užsiėmimai ir 45 minutės kasdienių savarankiškų pratybų. Kitos grupės dalyviai praėjo 8 savaičių sportinių užsiėmimų kursą, kurį sudarė aerobika, važinėjimas dviračiu, bėgiojimas ir greitas vaikščiojimas. Trečios grupės nariai negavo jokių konkrečių instrukcijų.

Pasibaigus meditacijos ir sportinių užsiėmimų programoms, visi tyrimo dalyviai buvo stebimi fiksuojant, kiek iš jų susirgo gripu ar kitomis infekcijomis atėjus sezonui. Iš tų, kurie nepateko į jokią programą, susirgo 40 asmenų, tuo tarpu iš sportavusiųjų - 26, o iš meditavusiųjų - 27 žmonės. Taip pat skyrėsi ir ligos vidutinė trukmė: sportavusieji ir meditavusieji sirgo vidutiniškai po 5 dienas, o nieko nedariusieji - po 9 dienas.

Šie skaičiai tikrai įspūdingi, todėl tyrimą planuojama pakartoti su didesnėmis grupėmis. Tačiau pati mintis apie tai, kad tiek meditacija, tiek reguliarus sportas stiprina imuninę sistemą, nėra nauja. Panašių tyrimų jau buvo atlikta ir anksčiau. Na o apie šį tyrimą galima detaliau pasiskaityti čia.   

   

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą