2018 m. rugsėjo 17 d., pirmadienis

Šiais metais Europos KET kongresas Bulgarijoje – nedidelis, bet labai įvairus

Į šių metų Europos KET kongresą iš Lietuvos važiavome jau šešiese. Nors labai daug puikių KET specialistų atvyksta ir į Lietuvą ir veda mokymus čia, šie kongresai suteikia unikalias galimybes pamatyti daug jų vienu metu ir tiesiog pasinerti į naujos informacijos ir patirčių srautą, be to – puikiai pabendrauti su kolegomis ir taip ar daugiau paskatinti vieni kitų susidomėjimą įvairiomis temomis.
Šiais metais organizatoriai kėlė sau tikslą pristatyti būtent kuo platesnį spektrą įvairiausių temų, t.y. akcentuoti pačią įvairovę, įskaitant ir darbą su įvairiausių kultūrinių ir kitokių grupių klientais ar pacientais. Nors Lietuvoje tai dar nėra tiek aktualu, kaip kitose, daugiau multikultūrinėse šalyse, vis dėlto temų įvairovė turi daug privalumų: kiekvienas radome tai, kas domino.

Įdomi šiuo metu iš JAV vis stipriau juntama tendencija – orientacija daugiau į probleminius procesus, kurie palaiko kliento problemas (tarkime, ruminavimas, nerimavimas ar kt.), o ne diagnozes. Šis požiūris vadinamas procesais grįsta KET (process-based CBT), ir jį šiuo metu aktyviai vysto du KET pasaulyje labai žinomi specialistai iš JAV Stephen Hayes ir Stefan Hofmann. Taip pat šiuo metu aktyviai tyrinėjama tai, kaip įvairūs psichinių problemų simptomai sąveikauja tarpusavyje. Tai vadinama „Network analysis“, t.y. įvairūs simptomai suvokiami kaip tinklas, kurio komponentai veikia vieni kitus. Kongreso metu buvo pristatytas įdomus tyrimas, kurio metu stebėta, kaip taikant nemigos gydymą KET, terapijos eigoje kito įvairūs depresijos simptomai. Tokie tyrimai reikalauja nemažai resursų, nes simptomus šiuo atveju svarbu matuoti nuolat, o ne tik prieš ir po terapijos, tačiau tai gali daug daugiau sužinoti apie mechanizmus, lemiančius psichoterapijos efektyvumą, kurie iki šiol didele dalimi išlieka paslaptis.   
  
Kita jau ne vienerius metus trunkanti tendencija – didelis dėmesys vaizduotės technikoms, ypač vaizdinių perrašymo technikai (imagery rescripting). Šiame kongrese buvo tikrai įdomių pranešimų apie šio metodo efektyvumą dirbant su trauminiais atsiminimais bei potrauminio streso sutrikimu, taip pat jis jau kurį laiką aktyviai taikomas dirbant su asmenybės ypatumais ir sutrikimais bei keičiant vadinamuosius kertinius įsitikinimus. Naujausių tyrimų duomenys rodo, kad dirbant su potrauminio streso sutrikimu atsiminimų perrašymo metodika gali būti tiek pat efektyvi, kaip prolonguota ekspozicija vaizduotėje, t.y. klasikinis KET metodas, kuris tikrai veiksmingas, bet emociškai nelengvas nei klientui, nei terapeutui.

Tikrai įdomu buvo pasiklausyti Amit Baumel iš Izraelio minčių apie mobiliųjų programėlių naudojimą taikant KET. Tarkime, kai kuriems jauniems (ir ne tik) klientams gali būti daug patraukliau pildyti minčių registravimo lapą telefone, o ne popieriuje, be to, programėles galima naudoti ir informacijai rinkti, ir kaip būdą priminti klientui apie sutartas užduotis tam tikru metu. Lektoriaus paminėtose svetainėse www.mindtools.io bei psyberguide.org galima rasti suklasifikuotas bei įvertintas mobiliąsias programėles, skirtas psichikos sveikatai. Beje, lektoriaus įspėjimas: prieš rekomenduojant programėlę klientui, labai svarbu būti su ja gerai susipažinus.

Dar vienas įdomus šio kongreso leitmotyvas – KET terapeuto atsiskleidimo tema. Nors tai KET anksčiau nebuvo akcentuojama, KET kūrėjo Aaron Beck dukra Judith Beck savo plenarinėje  paskaitoje apie terapinį santykį sakė, kad taiko atsiskleidimą beveik kiekvienoje savo terapinėje sesijoje. Žinoma, itin svarbu tai daryti tinkamu laiku ir taip, kad tai iš tiesų būtų naudinga klientui. Tačiau šią mintį įdomiai papildė vieno tyrimo apie iš dalies kompiuterizuotos KET efektyvumą rezultatai. Šiame tyrime dalyviai visą edukacinę ir kitą terapiniam darbui skirtą medžiagą gavo skaitmeniniu pavidalu, o su psichoterapeutu tiesiogiai bendravo kartą per savaitę po 15 min. Pasirodo, kad net ir esant tokiam ribotam kontakto laikui tinkamas terapeuto atsiskleidimas buvo labai svarbus ir turėjo įtakos terapijos efektyvumui.

Kongrese kaip ir kiekvienais metais buvo galima apsilankyti ir daug žinių gauti iš papildomų seminarų prieš kongresą ir po jo. Įdomu, kad be tokių tradicinių temų kaip atskirų sutrikimų gydymas atskiruose seminaruose jau galėjome sužinoti ką moksliškai pagrįstos metodikos gali padaryti lavinant valią, išmintį, ir kitas panašias savybes.

Tai – tik keletas naujienų ir minčių, kurių visuomet gausiai parsivežame po kiekvieno kongreso. Na, o kitais metais visų KET mylėtojų laukia ypatinga šventė – pasaulinis KET kongresas Berlyne jau po nepilnų metų – 2019 m. liepą.  
    
       

5 komentarai:

 1. Sveiki, čia yra greitas, skirtas tik tiems, kuriems reikia pokyčių savo meilės gyvenime, tiems, kurie ieško patikimo rašybos rato, kuris padėtų atgaivinti savo žlugusius / griūvančius santykius, taip pat tiems, kurie kenčia nuo įvairių negalavimų. yra tas, kuris yra tikrai universalus, atjaučiantis ir patikimas, kai kalbama apie burtus. Gydytojo Egwali burtų namai yra tinkamas pasirinkimas jums, jums reikia tik kontakto, tada galiu jus patikinti, kad visa kita būtų visiška magija, mano meilės gyvenimas buvo ties žlugimo riba, kol įsakiau meilės užkeikimui, buvo tinkamai laikomasi visų tinkamų procedūrų, kad būtų užtikrinta, jog jis puikiai veikia. Šiandien esu gyvas liudininkas, kad daktaro Egwali burtų magija veikia be jokių pagrįstų abejonių. Štai kodėl aš naudoju visas laikmenas norėdamas pranešti pasauliui apie šį puikų burtų daktarą, kuris sugrąžino ramybę ir vienybę mano namuose. Šiandien kalbėkis su juo ir tavo emocinės nesėkmės bus visiškai išnaikintos.
  Jam tereikia skambučio!

  „WhatsApp“: +2348122948392
  Kurjeris: dregwalispellbinder@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 2. Draugai, čia yra vienas asmuo, aš žinau, kad jūs galite apčiuopiamai aptarti asmenines diskusijas ir perkelti savo meilės gyvenimą. Tas žmogus yra visuomet patikimas daktaras Egwali, burtininkas, kuris savo kerais pakeitė daugelio šiandien pažįstamų žmonių gyvenimą. Jūs tiesiog vadinate tai meile, karjera, sveikatos problemomis, kad ir kaip ten bebūtų, jis spėjo jus prižiūrėti. Mano atvejis buvo gana negražus, kol nesikišau į jį, o visa kita buvo istorija. Su juo galite susisiekti per bet kurią iš šių laikmenų
  „WhatsApp / Viber“ +2348122948392
  Paštas: dregwalispellbinder@gmail.com
  Surenkite su juo privačią sesiją ir vėl būkite laimingi.
  Viskas kas geriausia !!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Visiems, kurie skaito tai, turite tikėti ir būti pozityviai nusiteikę, nes veikia didesnės jėgos, nei galite įsivaizduoti. Tai pagerės, kai tikėsite ir atitinkamai elgsitės, tada kiekviena jūsų situacija pagerės, nesvarbu, ar tai numatėte, ar ne. Po susitikimo su daktaru EGWALI aš sutvarkiau daiktus su savo sutuoktiniu. Mano sąjungą sužlugdė kai kurios nematytos jėgos, nežinojusios, kad mano santuoka buvo pagrindinis tikslas, mes turėjome nuolatinių problemų, kurių neišsprendėme, tačiau viskas buvo atnaujinta po to, kai atvyko DR EGWALI, nes esame laimingi ir gyvename taikiai, be jokios abejonės, labai rekomenduoju tiems, kuriems reikia geras burtas veikia, jis tikrai yra patikimas bet kokioms problemoms, su kuriomis susiduriate, nesvarbu, ar tai meilė, apsauga, pinigai ar psichinės galios. Rašykite jam el. Paštu Dregwalispellbinder@gmail.com arba „Viber“/ „WhatsApp“ +2348122948392

  AtsakytiPanaikinti
 4. Dalinuosi šiuo liudijimu partneriams, kenčiantiems savo santykiuose, nes yra ilgalaikis sprendimas.

  Mano vyras paliko mane ir mūsų 2 vaikus dėl kitos moters 3 metams. Stengiausi būti stipri tik dėl savo vaikų, bet negalėjau suvaldyti skausmų, kurie kankina mano širdį. Buvau įskaudintas ir sutrikęs. Man reikėjo pagalbos, todėl ištyriau internetą ir aptikau svetainę, kurioje pamačiau, kad daktarė Ellen, burtininkė, gali padėti susigrąžinti meilužius. Aš susisiekiau su ja ir ji už mane surengė specialią maldą ir burtus. Mano nuostabai, po 2 dienų mano vyras grįžo namo. Taip mes vėl susijungėme ir šeimoje buvo daug meilės, džiaugsmo ir ramybės.

  Taip pat galite susisiekti su dr Ellen, galinga burtų tvarkytoja ir ieškoti sprendimų jos adresu ellenspellcaster@gmail.com. Taip pat galite naudoti Whatsapp jam +2349074881619

  AtsakytiPanaikinti
 5. Esu tokia laiminga šia diena, nes man ką tik nutiko stebuklas, niekada nesitikėjau daugiau būti su savo vaikinu, bet dėka DR ELLEN, galingo burtininko, kuris tai leido. 2021 m. gruodžio 29 d. ieškojau internete, kaip galėčiau atkurti meilės gyvenimą, ir radau daug liudijimų apie DR ELLEN. Kreipiuosi į ją ir esu dėkingas už jos pagalbą, dabar mano vaikinas vėl su manimi. Ačiū, DR ELLEN, aš ir toliau liudysiu už jus. Galite pasitikėti DR ELLEN, kad išspręstų jūsų problemas % 100 ir sąžiningai susisiekite el. paštu: ellenspellcaster@gmail.com

  Whatsapp: +2349074881619

  AtsakytiPanaikinti