2012 m. spalio 1 d., pirmadienis

Informacija apie mokymo kursą specialistamsĮVADINIS PSICHOTERAPIJOS KURSAS
(Kognityvioji ir elgesio psichoterapija)
specialiųjų profesinių podiplominių studijų kursas Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitete

Informuojame, kad 2013 m. sausio mėn. Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitete, Elgesio medicinos institute pradedamas specialiųjų profesinių podiplominių studijų kursas „Įvadinis psichoterapijos kursas (Kognityvioji ir elgesio terapija)“.
Apie studijų kursą:
Kursas skirtas visų specialybių gydytojams ir psichologams, norintiems gauti išsamias teorines ir praktines šiuolaikinės psichoterapijos žinias ir įgūdžius, reikalingus dirbti psichoterapeuto darbą.  Kaip vyraujanti psichoterapijos kryptis ir metodikos bus dėstoma kognityvioji ir elgesio terapija, tačiau bus detaliai dėstomos ir kitos  psichoterapinės metodikos, kurios naudojamos šiuolaikinėje praktikoje. Baigusiems mokymus gydytojams bus išduodamas LSMU Įvadinio psichoterapijos kurso baigimo pažymėjimas, leidžiantis užsiimti siaura medicinos praktika – psichoterapija Lietuvos Respublikoje (SAM įsakymas Nr. V-680 (2004 09 29)). Mokymas vyks remiantis LSMU patvirtina programa (kodas KMU 668). Psichologų psichoterapinė praktika kol kas nereglamentuota, tačiau baigusieji šias studijas gaus maksimalų šiuo metu esančio universitetinio specialiųjų profesinių studijų podiplominio mokymo kursą psichoterapijos srityje.
Tos pačios trukmės panašūs įvadiniai psichoterapijos kursai, tik besiremiantys daugiau psichodinaminės krypties mokyklomis  šiuo metu veikia VU ir LSMU.
Programa registruota VU ir LSMU podiplominių studijų sistemoje www.medas.lt (kodas KMU 668).
Apie kognityviąją elgesio terapiją:
Kognityvioji ir elgesio psichoterapija, pasaulyje gyvuojanti jau ketvirtą dešimtmetį šiuo metu dominuoja visose išsivysčiusiose valstybėse ir pasižymi visais bruožais, reikalingais šiuolaikinei įrodymais pagrįstai  medicinos ir psichoterapijos sričiai: a) jos efektyvumas įrodytas klinikiniais tyrimais daugumos psichikos ir elgesio sutrikimų gydymui, b) ji turi neginčijamą teorinį pagrindimą, c) yra palyginti trumpa, ir pasižymi geru sąnaudų/efektyvumo santykiu, d) turi didelę edukacinę ir išliekamąją vertę, e) yra struktūriška ir todėl jos efektyvumas lengvai palyginamas su kitais gydymo metodais (pvz., farmakoterapija), f) ją nesunkiai  išmoksta specialistai ir įsisavina klientai.
Kognityvinė ir elgesio terapija yra viena iš labai nedaugelio metodikų, kurios sąnaudas išsivysčiusiose valstybėse dengia ligonių kasos.
Mokymo programos uždaviniai:
Pagrindiniai specialiųjų profesinių studijų podiplominio mokymo programos „Įvadinis psichoterapijos kursas (Kognityvioji ir elgesio terapija)“ uždaviniai:
- išmokyti psichoterapijos, kaip gydymo metodo  pagrindų ir suteikti pagrindinius praktinius įgūdžius, reikalingus psichoterapeuto darbui,
- išmokyti kognityviosios ir elgesio psichoterapijos teorinių pagrindų, sužinoti psichikos ir elgesio sutrikimų vystymosi kognityvinius modelius bei terapinio poveikio mechanizmus,
- išmokyti įvertinti asmenų, sergančių psichikos ir elgesio sutrikimais būklę ir atlikti sutrikimų diagnostiką, taip pat ir  kognityviosios ir elgesio psichologijos aspektais;
- išmokyti kognityviosios ir elgesio psichoterapijos technikų, reikalingų savarankiškam darbui. Suteikti savarankiškam darbui reikalingus praktinius įgūdžius.
Kursantams bus suteikta reikalinga studijoms mokomoji metodinė medžiaga (knygos, konspektai, diagnostikos ir gydymo algoritmai bei rekomendacijos, mokomoji video medžiaga).

Mokymuose gali dalyvauti: gydytojai (visų specialybių)  ir psichologai.
Mokymų apimtis: 3 metai (6 semestrai), apimtis valandomis – 4800 val., apimtis kreditais – 160.
Programos vadovai – hab. dr. Robertas Bunevičius ir dr. Julius Neverauskas
Mokymas vyks: LSMU Elgesio medicinos institute Kaune ir Palangoje lietuvių kalba
Kaina: 2506,77 Lt pusmečiui (vienam semestrui).
Išsamesnė informacija ir registracija: Reda Repečkaitė reda.repeckaite@neuromedicina.lt., mob.tel. 861031301
Registruojantis prašome nurodyti savo vardą, pavardę, išsilavinimą (su prisegtais diplomo nuorašais) ir kontaktinius duomenis (el.pašto adresą, telefoną). Papildomai nurodykite, jeigu formaliai baigėte kognityviosios ir elgesio terapijos arba kitų psichoterapijos krypčių mokymus.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą