2012 m. lapkričio 25 d., sekmadienis

Kas padaryta - užbaigta

Vakar per mindfulness dieną Julius papasakojo istoriją iš Ajahn Bramh knygos "Atverk savo širdies duris". Istorija taip ir vadinasi: "Kas padaryta - užbaigta". Verta ją atidžiai perskaityti, tačiau pamėginsiu trumpai atpasakoti esmę taip, kaip prisimenu.

Tai istorija apie budistų vienuolius, kurie statė naują vienuolyno pastatą. Atlikus dalį darbų užėjo labai blogi orai ir vienuoliai statybas sustabdė bei perėjo prie kitų užsiėmimų, palikdami pradėtą statinį laukti geresnių laikų. Kiti žmonės, matydami tai, sakė, kad reikėtų pastatą užbaigti, arba bent jau gerai apsaugoti tai, kas padaryta, kad blogi orai nepakenktų pradėtam statiniui ar statybinėms medžiagoms, tačiau vienuoliai į tai atsakė: "Kas padaryta - užbaigta."

Kad ir kokia keista ši istorija atrodytų mūsų praktiškam protui, ji pasakoja apie tai, kad mes ne visada galime iki galo įgyvendinti savo planus, ir kad kartais svarbu mokėti priimti galbūt ne visai tokį rezultatą, kokio tikėjomės. Ir tokioje situacijoje mokėti pasakyti sau, kad padarėme tai, kas esamomis aplinkybėmis buvo mūsų jėgoms. Juk ko gero visi kartais grįžtame vakare po darbų namo iki galo neįgyvendinę (galbūt pernelyg) ambicingo dienos plano. Ir ko gero daugelį kartais užgriūna netikėti nauji reikalai ar netikėti svečiai, kurie neleidžia padaryti tiek, kiek tą dieną tikėjomės.

Galbūt ir patys darbai gali teikti daugiau malonumo, jeigu juos dirbdami mažiau jaudinsimės dėl to, kad galbūt nespėsime visko padaryti numatytu laiku, arba nepajėgsime atlikti taip gerai, kaip reikalauja mūsų (galbūt kiek perfekcionistiniai :) standartai.   

Kadangi gyvename įdomiame, įvairialypiame, bet tikrai ne visada lengvai prognozuojamame pasaulyje, ir negalime suvaldyti visų procesų ir įvykių, gebėjimas priimti tai, ką pavyko atlikti šiandien, šią savaitę ar šiais metais, kaip tam tikrą tarpinį rezultatą ir tarpinį finišą, yra labai svarbus, kad galėtume leisti sau atsipūsti. Kitaip rizikuojame, kad mūsų protas naktimis, savaitgaliais ar net švenčių bei atostogų metu neduos mums ramybės ir toliau "dirbdamas" bei ieškodamas būdų pasiekti tai, kas nepasiekiama - visuomet tobulo rezultato. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą