2014 m. kovo 2 d., sekmadienis

10 priežasčių mylėti save, kitus ir gyvenimą jau šiandien

1. Ši diena yra realybė, ir mes DABAR renkamės, kokia ji bus.
2. Jeigu jau šiandien gyvensime kiek galime išmintingai ir su meile, mūsų išmintingi pasirinkimai savaime kurs jaukesnę ir malonesnę rytdieną.
3. Šiandien mes esame jaunesni, negu būsime kada nors ateityje, ir turime daugiau laiko, negu kada nors turėsime.
4. Galbūt svajojame, kad mylėsime save ir gyvenimą ateityje, kuomet mes, kiti žmonės ir pasaulis būsime tobuli. Tačiau ir ateityje, lygiai kaip dabar, mylėti galėsime tik tuomet, jeigu branginsime tai, kas gera, nepaisydami trūkumų. Šiandien - tokia pat tam tinkama diena, kaip ir bet kada ateityje.
5. Kartą moteris tarė zen meistrui: "Aš prieš dvi savaites padariau klaidą, ir negaliu liautis apie ją galvoti." Meistras atsakė: "Vadinasi, šias dvi savaites tu darai antrą klaidą." Nekartokime šios klaidos! Naujausi moksliniai eksperimentai patvirtina, kad ne kritika, o geranoriškumas ir atjauta sau bei kitiems labiausiai skatina mus augti ir keistis norimomis kryptimis.
6. Australų slaugytojos Bronnie Ware, ilgai slaugiusios senyvus žmones prieš mirtį, stebėjimai atskleidė, kad netikėtai daug iš jų gyvenimo pabaigoje apgailestauja dėl to, kad neleido sau būti laimingesni. Jie suvokė, kad laimė buvo jų pačių pasirinkimas. Kodėl mums nepasinaudojus proga įsisąmoninti tai anksčiau?
7. Žvelgdami į save ir kitus geranorišku žvilgsniu, galime pamatyti tuos bruožus, kurių, žvelgdami kritišku žvilgsniu, nematome, todėl negalime jų įvertinti ir jais pasidžiaugti.
8. Žmonės linkę vieni iš kitų perimti nuotaikas ir nuostatas. Būdami geranoriški sau ir kitiems, skatiname ir kitus tokius būti ir kartu didiname tikimybę sulaukti to paties iš aplinkinių.
9. Kol esame gyvi, sveiko mumyse yra daugiau, nei nesveiko. (Jon Kabat-Zinn)
10. Ši akimirka, šie metai, šis dešimtmetis ar net ir visas mūsų gyvenimas bet kokiu atveju praeis, tačiau tai, kam juos juos paskirsime, priklauso nuo mūsų. Jau DABAR.

1 komentaras:

  1. Taip pat svarbu, kad jeigu norime ką nors mylėti (save, kitus ar gyvenimą), tai prasmingiausiai tai daryti šiandien. Mylėjimas būtajame laike dažniausiai liūdnas, o būsimajame abejotinas....

    AtsakytiPanaikinti